Poláczek – Jdeme do toho

O projektu

Projekt „PoláCzek – jesteśmy sousedé“ vznikl v roce 2009, kdy se první skupina studentů z Polska a České republiky zúčastnila intenzivního školení zaměřeného na rozvoj a spolupráci přes česko – polské hranice. Nová edice Poláczek – Jdeme do toho je podpořena programem Erasmus + (v rámci akce 2) a je zaměřena na podporu přeshraniční spolupráce a vznik iniciativy žáků a studentů z českých a polských škol, či mládeže bez vztahu k formální instituci.

Prostřednictvím projektu chceme:

  • překonávat nepravdivé stereotypy o sousedech
  • podporovat sousedy z obou stran hranice, aby ji častěji překračovali
  • podporovat poznávání kultury a jazyka sousedů

Aktuální informace a podrobnosti naleznete na stránkách koordinátora projektu ZDE.

Mezi klíčové výstupy projektu patří publikace nazvaná Průvodce 5 smysly Jelení Horou, která je k dispozici na Info pointech v příhraničních městech, školách, ale i knihovně.

Aktualizace 8/17: PUBLIKACE ke stažení i elektronicky!

KE STAŽENÍ

facebook # # # ...spoj se s námi!
Aktuality

Mezinárodní WS v rámci projektu PEAS

V rámci mezinárodního projektu PEAS byl ve dnech 25. 8. - 31. 8. 2017 realizován již 2. workshop, během něhož jsme vytvořili vzdělávací kurz v tématu Finanční management pro začínající podnikatele a start upy.

 Více...

PUBLIKACE POLÁCZEK JE NA SVĚTĚ

Drazí kolegové, je co slavit. Společně se studenty jsme prozkoumali část historie i současnosti u našich polských sousedů! Pokud nevíte kam na výlet, ochutnejte něco z toho, co jsme pro Vás napsali.

 Více...

Mezinárodní školení pro pracovníky s mládeží v Liberci

Srdečně Vás zveme k účasti na projektu Story of my origin, který se uskuteční v Liberci 20. – 28. 5. 2017 (včetně dnů na cestu). Školení se zaměřuje na rozvoj kompetencí při práci se Story tellingem a metodami orální historie v kontextu vzdělávání. Účastníci obdrží certifikát o absolvování školení. Veškeré výdaje spojené s pobytem, stravou a materiálem jsou hrazeny programem Erasmus plus.

 Více...
Archiv novinek
©2003 - 2017 copyright LOSonline.eu