• Lhostejnost bolí

Záměrem projektu Lhostejnost bolí je propagace společné evropské historie a hodnot tím, že se ,,zpopularizují” příběhy Spravedlivých mezi národy a dalších pomocníků – lidí, kteří riskovali své životy, aby zachránili Židy před odhalením za druhé světové války.

Partnerské organizace projektu:

Polsko: Edith Stein Society (koordinátorská organizace) – www.edytastein.org.pl
Centrum Inicjatyw UNESCO – www.unescocentre.pl
The Polish Righteous – Recalling Forgotten History Program of the Museum of the History of Polish Jews – www.jewishmuseum.org.pl, www.sprawiedliwi.org.pl
Německo: Silent Heroes Memorial Centre Berlin – www.gedenkstaette-stille-helden.de ISIS Berlin
Rakousko: Památník koncentračního táboru Mauthausen – www.mauthausen-memorial.at
Česká republika: LOS – Liberecká občanská společnost – www.losonline.eu
Slovensko: Rada mládeže Prešovského kraja – www.rmpk.sk
Nizozemí: Anne Frank House – www.annefrank.org

V rámci projektu byly zpracovány tyto osudy do metodického workshopu pro školy a kluby pro mládež. Dále vznikla didaktická publikace a výstava, která po vystavení ve Vratislavi bude dále putovat. LOS reprezentoval ve vzdělávacím týmu Ondřej Lochman.

V rámci projektu dále proběhlo vyzkoušení metod. V pátek 26. března a v úterý 30.března 2010 Ondřej Lochman z LOS a Kasia Szajda z Centrum Inicjatyw UNESCO z Vratislavi v Polsku zrealizovali dva workshopy o Spravedlnosti mezi národy v rámci projektu Lhostejnost bolí. Workshopy se konaly na Obchodní akademii v Jablonci nad Nisou.

Bližší informace o projektu naleznete na webu projektu

facebook # # # ...spoj se s námi!
Aktuality

Story Café je na světě!

SolidARTbrary (Solidarity through art and human library) je projekt financovaný programem Erasmus+ Vzdělávaní dospělých. Projekt cílí na podporu tolerance, solidarity a sociální inkluze skrze rozvoj kompetencí vzdělavatelů, multiplikátorů a tvůrců ,,vzorců chování a jednání“ v oblasti vzdělávání dospělých.

 Více...

Mezinárodní WS v rámci projektu PEAS

V rámci mezinárodního projektu PEAS byl ve dnech 25. 8. - 31. 8. 2017 realizován již 2. workshop, během něhož jsme vytvořili vzdělávací kurz v tématu Finanční management pro začínající podnikatele a start upy.

 Více...

PUBLIKACE POLÁCZEK JE NA SVĚTĚ

Drazí kolegové, je co slavit. Společně se studenty jsme prozkoumali část historie i současnosti u našich polských sousedů! Pokud nevíte kam na výlet, ochutnejte něco z toho, co jsme pro Vás napsali.

 Více...
Archiv novinek
©2003 - 2017 copyright LOSonline.eu