• LernFest

Euroregionální festival LernFest se konal 12. září v Žitavě a LOS ve spolupráci s kolegy z polského Unesca a německého Pontes Pontes zde připravil pro návštěvníky Živou knihovnu.

LernFest je unikátní příležitostí představit činnost vzdělávacích zařízení, spolků, podniků nebo institucí z České republiky, Polska a Německa. V Žitavě se návštěvníci setkali s pestrou nabídkou vzdělávacích aktivit, kterých se mohou sami zúčastnit.

Festival vzdělávání se koná již potřetí v Žitavě a je opět organizován Agenturou PONTES ve spolupráci s městem Žitava a dalšími partnery, mezi kterými figuroval LOS-Liberecká občanská společnost

Živá knihovna

Živá knihovna je metodou neformální vzdělávání a jejím hlavním cílem je nabourat stereotypy, které máme vůči menšinám žijícím v našem okolí či vůči jiným národům. S živou knihovou na Lernfestu bylo spojené téma: ,,Národní stereotypy“. Zástupci Polska, ČR i Německa se zajímavými životními příběhy zde figurovali jako živé knihy, které si návštěvník mohl zdarma zapůjčit, popovídat si s nimi a přečíst si tak jejich příběh – potkat svůj předsudek.

Více info o akci na webu: http://www.4euroregion.eu/

facebook # # # ...spoj se s námi!
Aktuality

Story Café je na světě!

SolidARTbrary (Solidarity through art and human library) je projekt financovaný programem Erasmus+ Vzdělávaní dospělých. Projekt cílí na podporu tolerance, solidarity a sociální inkluze skrze rozvoj kompetencí vzdělavatelů, multiplikátorů a tvůrců ,,vzorců chování a jednání“ v oblasti vzdělávání dospělých.

 Více...

Mezinárodní WS v rámci projektu PEAS

V rámci mezinárodního projektu PEAS byl ve dnech 25. 8. - 31. 8. 2017 realizován již 2. workshop, během něhož jsme vytvořili vzdělávací kurz v tématu Finanční management pro začínající podnikatele a start upy.

 Více...

PUBLIKACE POLÁCZEK JE NA SVĚTĚ

Drazí kolegové, je co slavit. Společně se studenty jsme prozkoumali část historie i současnosti u našich polských sousedů! Pokud nevíte kam na výlet, ochutnejte něco z toho, co jsme pro Vás napsali.

 Více...
Archiv novinek
©2003 - 2017 copyright LOSonline.eu