:: East west dialogue

Mezinárodní projekt podporující solidaritu v česko-polsko-německém příhraničním regionu.

Dánsko-německý příhraniční region pořádá East-West Dialogue 2004 v Dánsku a České republice s participací 65 mladých aktivistů z neziskových organizací z EU a kandidujících zemí. V termínu od 18.7- 7.8.2004.

Popisek: Højskolen Østersøen situována v Aabenraa v dánsko-německém příhraničním regiónu pořádá East-West Dialogue 2004 v Dánsku a České republice s participací 65 mladých aktivistů z neziskových organizací z EU a kandidujících zemí. Cílem a smyslem diskuse je přiblížení Evropy blíže občanům založené na široké evropské výměně zkušeností. Tímto vytvořit příklady správného jednání zaměřených na lokální/regionální místní správu, učitele, media, neziskové organizace atd, které budou mít za následek zvýšení EU-povědomí. East-West Dialogue 2004 je veden myšlenkou „nového lokalismu“.

Skupina účastníků (10-12) se zúčastnila třídenního studijního pobytu v Liberci v česko-polsko-německém příhraničním regionu. S kooperací s místním studentským sdružením (LOS) a místní správou (Magistrát Města Liberce a Euroregion Nisa) účastníci zkoumali a studovali jak jsou na sobě občané závislí v příhraniční spolupráci. Co bylo uděláno k podpoře přes hraniční regionální spolupráce a s pomocí českých partnerů navrhli projekt pro místní autority (které také zahrnují ostatní partnery a organizace), který přinesl větší pozornost občanů k tématu evropské unie tak aby bylo chápáno, že Evropa není tak vzdálená, ale ba naopak má velký význam pro jejich komunitu, město či region. Projekt byl především o přímém interkulturním dialogu v příhraniční a jednoduše o zajištění informací.

Web

facebook # # # ...spoj se s námi!
Aktuality

Story Café je na světě!

SolidARTbrary (Solidarity through art and human library) je projekt financovaný programem Erasmus+ Vzdělávaní dospělých. Projekt cílí na podporu tolerance, solidarity a sociální inkluze skrze rozvoj kompetencí vzdělavatelů, multiplikátorů a tvůrců ,,vzorců chování a jednání“ v oblasti vzdělávání dospělých.

 Více...

Mezinárodní WS v rámci projektu PEAS

V rámci mezinárodního projektu PEAS byl ve dnech 25. 8. - 31. 8. 2017 realizován již 2. workshop, během něhož jsme vytvořili vzdělávací kurz v tématu Finanční management pro začínající podnikatele a start upy.

 Více...

PUBLIKACE POLÁCZEK JE NA SVĚTĚ

Drazí kolegové, je co slavit. Společně se studenty jsme prozkoumali část historie i současnosti u našich polských sousedů! Pokud nevíte kam na výlet, ochutnejte něco z toho, co jsme pro Vás napsali.

 Více...
Archiv novinek
©2003 - 2017 copyright LOSonline.eu